O nas

Schronisko Koliba Na Łapsowej Polanie znajduje się w Gorcach, na ich południowych stokach – w bezpośredniej okolicy miasta Nowy Targ. Najwyższy szczyt Gorców, Turbacz  (1310 m.npm.) znajduje się około 7 km na wschód.

Schronisko to ładny, drewniany, jednopiętrowy budynek w stylu góralskim, doskonale pasujący do otoczenia. Na parterze znajdują się dwa pokoje, toalety z natryskami, bufet turystyczny oraz stylowa jadalnia, mieszcząca równocześnie około 30 osób. Bufet turystyczny oferuje dania ciepłe i zimne, herbatę, kawę, ciastka, słodycze, piwo oraz inne napoje chłodzące. W schronisku można też zaopatrzyć się w  wiele “drobiazgów” przydatnych na turystycznym szlaku. Na piętrze znajdują się pozostałe pokoje.

Schronisko zaprasza zarówno turystów indywidualnych, jak i rodziny oraz grupy zorganizowane – obozy wędrowne, rajdy, wycieczki i zimowiska. Zapewnia też całodzienne, smaczne wyżywienie.

Do schroniska na Polanie Łapsowej można dojść jednym z kilku szlaków turystycznych. Można tam także dojechać rowerem górskim oraz na nartach. Dojścia szlakami turystycznymi :

  •        Z Klikuszowej czarnym szlakiem do kapliczki, a potem w dół niebieskim.
  •        Z Obidowej zielonym, potem w prawo czarnym i od kapliczki w dół niebieskim.
  •         Z Turbacza żółtym, potem czarnym i od kapliczki w dół niebieskim.
  •        Z Nowego Targu dojazd MZK do Kowańca (poczta) i dalej przez osiedle Marfiana Góra szlakiem niebieskim.

Najbliższy schroniska parking znajduje się w Obidowej.  Na końcu osiedla Marfiana Góra także można zostawić samochód.
Korzystając z komunikacji publicznej, w pobliże schroniska najłatwiej dojechać do Klikuszowej (autobusami relacji Kraków – Zakopane), potem szlakiem czarnym, lub do Nowego Targu (autobusami relacji Nowy Targ – Zakopane), i dalej komunikacją MZK do Kowańca lub Marfianej Góry, potem za znakami niebieskimi.

Pociągiem należny dojechać do Nowego Targu, a potem korzystając z komunikacji miejskej dojechać do Kowańca i następnie kierować się za znakami niebieskimi.