video
play-sharp-fill
video
play-sharp-fill

Koliba Na Łapsowej Polanie znajduje się w Gorcach, na ich południowych stokach – w bezpośredniej okolicy miasta Nowy Targ. Najwyższy szczyt Gorców, Turbacz  (1310 m.npm.) znajduje się około 7 km na wschód.

Koliba to ładny, drewniany, jednopiętrowy budynek w stylu góralskim, doskonale pasujący do otoczenia. Na parterze znajdują się dwa pokoje, toalety z natryskami, bufet turystyczny oraz stylowa jadalnia, mieszcząca równocześnie około 30 osób. Bufet turystyczny oferuje dania ciepłe i zimne, herbatę, kawę, ciastka, słodycze, piwo oraz inne napoje chłodzące. W obiekcie można też zaopatrzyć się w  wiele “drobiazgów” przydatnych na turystycznym szlaku. Na piętrze znajdują się pozostałe pokoje.

Koliba zaprasza zarówno turystów indywidualnych, jak i rodziny oraz grupy zorganizowane – obozy wędrowne, rajdy, wycieczki i zimowiska. Zapewnia też całodzienne, smaczne wyżywienie.

Do Koliby na Łapsowej Polanie 49°31’44″N 20°01’48” można dojść jednym z kilku szlaków turystycznych. Najbliższy  parking znajduje się na końcu osiedla Marfiana Góra (w miejscowości Kowaniec) skąd w ok.30 min można dojść do Koliby niebieskim szlakiem; także w miejscowości Obidowa można zostawić samochód i dojść do Koliby najpierw zielonym, potem czarnym, a następnie niebieskim szlakiem.

Korzystając z komunikacji publicznej, w pobliże Koliby najłatwiej dojechać do Klikuszowej (autobusami relacji Kraków – Zakopane), potem szlakiem czarnym, lub do Nowego Targu (autobusami relacji Nowy Targ – Zakopane), i dalej komunikacją MZK do Kowańca lub Marfianej Góry, potem za znakami niebieskimi.

Pociągiem należny dojechać do Nowego Targu, a potem korzystając z komunikacji miejskej dojechać do Kowańca i następnie kierować się za znakami niebieskimi.